2018 Yılı Festival Nasıl Geçti?

2.

Uluslararası Adana Lezzet Festivali

160.000+

Üzerinde Ziyaretçi

100+

Katılımcı Firma

10Milyon+

Kişiye Reklam Erişimi
2. Uluslararası Adana Lezzet Festivali 12-13-14 Ekim 2018

Gelenekselin Gücü Adına

Festivale Giriş

Ücretsiz

Hangi Saatte

11:00 - 23:00

Nerede?

Seyhan/ADANA

Ne Zaman ?

12-13-14 Ekim 2018

2018 Yılı Festival Nasıl Geçti?

2. Uluslararası Adana Lezzet Festivali


Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi, Yüreğir Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Turist Rehberleri Birliği, Çukurova Turistik Otelciler Birliği ve Mutfak Dostları Derneği’nin katkıları ile 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Adana’na “Gelenekselin Gücü Adına” teması ile gerçekleştirildi. Üç gün boyunca gastronomi dünyasının nabzının atıldığı festivali, yazılı-görsel ve internet basınında yer alarak, çok büyük ilgi gördü.

ADANA LEZZET FESTİVALİ’NİN ÖNEMİ

İki senedir başarı ile organize edilen Adana Lezzet Festivali Adana’nın, • Mutfak kültürü ile rakiplerinden fark yaratacak şekilde öne plana çıkmasına Türkiye’de Gastronomi turizminin en iddialı şehirlerinden biri olarak konumlanmasınave • Turizm canlılığını yeniden yakalamasına katkı sağlamaktadır.

  • Türkiye’nin Gastro-turizm pastasindan en büyük payi alma potansiyeline sahip olan birkaç şehirden biri Adana’dir.
  • Festival, Adana’nın gastronomi kültürü ile bir dünya markası olma yolunda kurulacak uluslararası bağlantılar ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na girmesi yolunda önemli bir yapı taşı niteliğindedir.
KONUK ÜLKE; ÇİN

2. Adana Lezzet Festivali’nin bu yılki konuk ülkesi olarak belirlenen Çin Halk Cumhuriyeti, Çin kültürüne özgü geleneksel müzik dinletileri ve gastroşovlarla festival alanına benzersiz renkler kattı. Geleneksel kıyafetleri ve müzikleri ile sahne alacak Çin ekibi, tüm ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatırken, geleneksel Çin mutfağına ait çok özel lezzetleri Adanalılarla buluşturdu.

 

 


Tanıtım Filmi


Sonuç Filmi


Galeri